KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11721480
*
nr 1172 1480
Maria Manuela Vintilescu
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, "Kima", signerad, daterad 2005, olja på duk, 60x20
Maria Manuela Vintilescu, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1959.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2018
kl 19:54:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 17:11:07
1
1.500 kr
22/3 11:18:36
2
1.600 kr
22/3 17:24:10
1
1.700 kr
26/3 09:54:50
3
2.000 kr
26/3 09:59:16
1
2.000 kr
26/3 09:59:16
3
2.000 kr (Budbetjänt)
26/3 09:59:31
1
2.400 kr
26/3 18:04:48
4
2.600 kr
26/3 18:06:40
4
2.800 kr
26/3 18:10:28
1
2.800 kr
26/3 18:10:28
4
2.800 kr (Budbetjänt)
26/3 18:10:38
1
3.000 kr
26/3 19:49:36
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Manuela Vintilescu
Maria Manuela Vintilescu, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1959.
Läs mer om Maria Manuela Vintilescu
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Maria Manuela Vintilescu
Maria Manuela Vintilescu, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1959.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Maria Manuela Vintilescu
nr 1172 1480
Maria Manuela Vintilescu
(f. 1959), Sverige
Oljemålning, "Kima", signerad, daterad 2005, olja på duk, 60x20
Maria Manuela Vintilescu, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1959.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 3.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/3 17:11:07 | 1 | 1.500 kr |
| 22/3 11:18:36 | 2 | 1.600 kr |
| 22/3 17:24:10 | 1 | 1.700 kr |
| 26/3 09:54:50 | 3 | 2.000 kr |
| 26/3 09:59:16 | 1 | 2.000 kr |
| 26/3 09:59:16 | 3 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
| 26/3 09:59:31 | 1 | 2.400 kr |
| 26/3 18:04:48 | 4 | 2.600 kr |
| 26/3 18:06:40 | 4 | 2.800 kr |
| 26/3 18:10:28 | 1 | 2.800 kr |
| 26/3 18:10:28 | 4 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
| 26/3 18:10:38 | 1 | 3.000 kr |
| 26/3 19:49:36 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Maria Manuela Vintilescu
Maria Manuela Vintilescu, svensk bildkonstnär född i Stockholm 1959.Läs mer om Maria Manuela Vintilescu
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



